نظر حجت الاسلام و المسلمین پناهیان درباره ی آخر الزمان

 

قاعده ی اول

بشر نظام سلطه را در شرف فروپاشی می بیند و جایگزینی هم برای آن پیدا نمی کند. در یک خلع تئوریک که بیچارگی در صحنه عمل به وجود می آید امام زمان ظهور خواهند کرد. از نظر تحلیلی صحنه برای ظهور آقا امام زمان دارد آماده می شود. دیگر این مثل اخبار حوادث ظهور نیست که بگویند چرا تطبیق داده ای اینها قواعد ظهور است. آنهایی که این حوادث را درک می کنند الی القاعده باید ظهور را هم درک کنند چون این حوادث که نمی توانند دامنه دار باشند مگر دیگر چقدر می تواند ادامه پیدا کند؟

 

قاعده دوم

 جدا شدن حق از باطل : لشکر کشی عربستان به بحرین و دفاع امریکا از دولت بحرین و کشتار مردم. جبهه حق از باطل کاملاً مشخص است. اگر حق از باطل جدا شود چرا باید ظهور به تاخیر بافتد ؟ طبق چه قاعده ای؟ امکان ندارد که ظهور به تاخیر بافتد شما بگویید که چه مقدار از حق مانده که آشکار نشده باشد؟ چه مقدار از باطل مانده که خودش را پنهان کرده؟ الان دیگر حق برای همه روشن است الی القاعده الان باید ظهور رخ بدهد.

 

قاعده سوم:

این است که یک کسانی با ثبات قدم قیام به حق می کنند. ما با ثبات قدم قیام به حق کردیم و ثبات قدممان را در بزرگترین ضربه ای که غرب می توانست به ما بزند نشان دادیم. مقاومت ایران در فتنه 88 (این را بعد از ظهور آقا امام زمان (عج) صحبت خواهیم کرد) کلید تحولات منطقه و کلید مقدمات ظهور بود. چون آنها آخرین تیری که در ترکش داشتند زدند دیگر من بعد هر چه بزنند چیز های جدیدی نیست. این را همه مردم جهان و همه مردم منطقه فهمیدند این ثبات قدم ما به همه روحیه داد و اثر گذاشت. اینها قواعد تحقق ظهور هستند، قواعد که غلط در نمی آید. حوادث ممکن است اتفاق بیافتد و ظهور به تاخیر اما قواعد اتفاق بیافتد چه؟  برای اینکه یک نظام نزاع حق و باطلی در عالم وجود دارد. پیروزی حق رسید، دیگر رسیده است. بنده همیشه عرض کردم که شما نگاهتان به حوادث ظهور نباشد به قواعد ظهور باشد. بله در روایات آمده در مصر حرکت می شود در یمن حرکت می شود، و این حرکت ها هم شده. آیا این همان حرکت هاست؟ این مهم نیست ، این مهم است که دیگر جایگزینی برای نظام سلطه وجود ندارد. این مهم است که حق از باطل کاملاً روشن شده است . این مهم است که یک مقاومت جانانه برای دفاع از حق صورت پذیرفته است. ما به سرعت به سمت ظهور حرکت می کنیم. این روایت را فراموش نکنیم که " وقتی امر فرج محقق می شود منتظران حضرت می گویند ما انتظار نداشتیم کار به این سرعت جور شود" روایت دیگر " خداوند امر فرج را یک شبه اصلاح می کند." موانع زیادی برای ظهور باقی نمانده.

/ 1 نظر / 105 بازدید
آزاد

سلام دوست گرامی ، چهار صد و هفتاد و پنج تن از محبوسان زندان مرکزی قندهار توانستند در بامداد روز دوشنبه، ۵ ثور/اردیبهشت به طور مخفیانه از این تونل به خارج از زندان راه یابند و به این ترتیب، فرار کنند !